Jak zwykle wygrała opozycja. Cieszę się ze zwycięstwa PO, a razem ze mną cieszy się większość Polaków. Nieudolny rząd, którego największą zasługą jest przyczynienie się do rekordowej frekwencji, przeszedł do historii. Polska obudziła się ze snu - koszmarnego snu. Teraz w scenariuszu przewidziano wetowanie ustaw i rzucanie przez opozycję kłód pod nogi nowemu rządowi, ale powinno być dobrze. Platforma wygrała wybory parlamentarne, a w bezpośrednich pojedynkach kandydaci PO pokonali główne twarze PiS-u: W Krakowie Ziobro przegrał minimalnie wygrał z Gowinem, a w Warszawie Tusk rozgromił Kaczyńskiego.
A co o tej klęsce dotychczasowego premiera powiedziała działaczka PiS-u, Anna Rudzka? Anna Rudzka wykrzykiwała: "Warszawa to hołota". A przepraszam bardzo: a Pani z takim zachowaniem, to niby kto?
Pewnie wkrótce wyjdzie na jaw "to i owo" rządów Kaczyńskiego i Ziobry, ale na tym akurat średnio mi zależy. Czekam na zamiany – zmiany na lepsze. Słyszy Pan, Panie Donaldzie?
Układ składający się z 70-u % obywateli RP zwyciężył, bo głosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości :) Może "oligarchia" dawała łapówki, by głosować na konkurencję? ;) Pan Ziobro tego nie nagrał? Jaka szkoda. No, ale przecież zajęty był przegrywaniem wyborów w Krakowie. Wybaczamy :)
A tak serio: przed Platformą Obywatelską trudne zadanie: tym trudniejsze, że zarówno prezydent, jak i partia opozycyjna będą robić wszystko, aby udowodnić, że PO nie potrafi rządzić. Ale jestem dobrej myśli: wygląda na to, że za mało ich do podtrzymania prezydenckiego weta. A co u innych twarzy IV RP? Roman Giertych zamierza wrócić do adwokatury, natomiast Andrzej Lepper wraca do podziemia i będzie "pozaparlamentarną opozycją". Powodzenia, panowie :)
Platformę czeka ciężkie zadanie kiedy mają nad sobą upartyjnionego prezydenta ale teraz mamy przynajmniej szansę wyjść z tego bagna i przywrócić Polsce dobry wizerunek.
Co do p. Rudzkiej: czuję się dotknięty takim potraktowaniem może jakiś proces o zniesławienie Warszawiaków :) Dobrze romumiemy to, że się pani zdenerwowała i chwilowo wybaczamy.
Panie prezydencie, reprezentuje Pan swoim stanowiskiem wszystkich obywateli a nie tylko tych którzy głosowali na pis, pokazał Pan już nie raz, że jest inaczej. Informuje Pana, że wystarczy tylko pół miliona podpisów i 2/3 w sejmie PO,PSL.LiD i zakończy Pan kadencję przed czasem.
Teraz będę się przyglądał jak dalej się sytuacja rozwinie...
@nomore, przymila się nowej władzy? ;)
@blink, ale przyznasz, że bez Romana i Andrzeja trochę nudno teraz będzie ;) Zawsze któryś z nich potrafił rozerwać towarzystwo: Giertych pomysłami, a Lepper komentarzami na konferencjach ;)
Cieszą też nowinki z zagranicy:
"Donald Tusk's pro-EU party has ousted the conservative government of Prime Minister Jaroslaw Kaczynski that has ruled Poland for two turbulent years."
oraz
The apparent heavy defeat of Prime Minister Jaroslaw Kaczynski's Law and Justice Party in the Polish general election will be largely welcomed inside the European Union.
Under his government, Poland has earned a reputation in Brussels as a trouble-maker,...
Dobra koniec ekscytacji pozyjemy zobaczymy
@blink, racja, nie ma się co ekscytować, bo przecież "oczywistą oczywistością" była wygrana PO :) Teraz trzeba poczekać na oficjalne wyniki i na to, co ma do powiedzenia Tusk (a ma zdradzić swoje pomysły na spelnienie obetnic).
@Arek, gdyby PiS unieważnił wybory i doprowadził do powtórki, to moim zdaniem przegałby jeszcze bardziej :) Zniechęciłby ludzi:
- gonieniem ich kolejny raz do urn
- narażaniem państwa na duże koszty kolejnych wyborów
Raczej nie spodziewam się unieważnienia wyborów, tym bardziej, że to przedłużanie ciszy wyborczej i tak nie miałoby wpływu na to, która partia wygra.
@Rafał, oto uroki podkarpackiego ;) Na szczęście decydują wszyscy, a nie jedno województwo :)
@manuchao, jak to? jeszcze jeden został? ;)
tzn??? Samoobrona znowu bedzie drogi blokowac i wysypywac zboze???
ciekawe, co by było na końcu tej drogi.. :]
@Kasia_Pe vel. Ditta, nie wiesz? Kononowicz ;)
@Simeon, wystarczy, że spełni te zobowiązania, pod którymi się podpisał ;)
@manes3, gratulujmy sobie nazwajem, to wielki sukces :)
@woobudubu, letnie, bo i nie ma się czym podniecać - wiadome było, jak to się skończy ;) wyższa temperatura panuje we wpisie "Łapy precz od konstytucji" ;)
W krakowie Ziobto przegrał.
Było:
Gowiński - 226 tys
Ziobro - 167 tys
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,4600022.html
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4602106.html
jak się coś zmieni, to znowu wpis poprawię ;)
- w niedziele, byłam u Babuni, no i sie mnie pytała na kogo będę głosować. mówię jej, że jeszcze muszę przejrzeć listę z nazwiskami z pisu i się zastanowię..
mało się nie zadławiła, jak jej ściemniłam, że na pis będę głosować.. ;) a jak mi powiedziała (krzyknęła) "JA CI DAM PIS", to myślałam, że umrę ze śmiechu.. ;)
Nie ten Ziobro :D
Pan KACZYNSKI zachowywał się w kampanii wyborczej naturalnie,czyli:
1-CHAMSTWO I AGRESJA,czyli porównanie PO do mordercy Popiełuszki,wypowiedź o powrocie do KORYTA wypowiedz porównująca do ZOMO opozycję.
2.LEKCEWAŻENIE LUDZI,lekarzy,nauczycieli,sędziów,adwokatów,dziennikarzy.
3.OBRAZY PREMIERA JAKO "Psychopatycznego,Niezrównoważonego człowieka biegającego po Sejmie".
4.Premier w mediach i opowieściach - dziwnie bo bez rodziny,dzieci,kobiety czy konta.Inne skojarzenia.
5.PREMIER DESPOTA KIERUJACY ŻOŁNIERZAMI VIDE CYMANSKI,KUCHCINSKI,KARSKI,SZCZYPINSKI.RĘCZNE STEROWANIE BEZ KLASY I OSOBOWOŚCI.
PIS KIEROWANY PRZEZ KACZYNSKIEGO TO POWIELENIE Z KOMUNY B-IERNY M-IERNY W-IERNY.ORAZ KLAKIERZY KURSKI,SZCZYGŁO,DORN.
6.68 PROCENT POLAKÓW POWIEDZIAŁO PRZYWÓDZTWU TWARZY PIS-U KACZYNSKIEGO NIE I DZIEKUJEMY.
@Antykownik, ten szósty punkt najbardziej mi się podoba - naród pięknie podziękował Kaczyńskiemu za wspólnie spędzone dwa lata, ale to jeszcze nie koniec ;)
Anna Rudzka wykrzykiwała: "Warszawa to hołota"
Hmm... proszę szanownej pani... na chuj się pani spina? To nie tylko warszawa głosowała na okręg warszawski... Bo i zagranica również ;)
Tak swoją drogą, to wyczytałem w necie fajny myk, chyba z Irlandii. Mianowicie była sobie kolejka do lokalu wyborczego i obok rosły drzewa, a na nich wisiały plakaty związane z wyborami: w połowie kolejki ktoś markerem na plakacie napisał "Nie poddawaj się. Jeszcze 2h" - rozwaliło mnie to :D
A tak w ogóle malutka ciekawostka :D
http://wiadomosci.onet.pl/1628215,28350,wiadomosceu.html
@ALEX, słyszałem, że na Wyspach kompletnie dali dupy i nie przygotowali się na taką frekwencję, W którymś okręgu na 14 tys. uprawnionych do głosowania było tylko 10 osób z komisji. Szacuneczek się Wam nalezy za to, że ruszyliście dupska solidarniej, niż my tutaj mając urny pod nosami ;)
a co do głosowania dziadków/osób starszych..
poznałam na wakacjach paru zapaleńców, mniej więcej w moim wieku, którzy siali propagandę pisowa, wiec to nie tylko "wina" starszych.. ;)
ja szanuje poglądy innych, ale jak mi konkretne argumenty podają, a ich były co najmniej śmieszne, już nie pamiętam nawet jakie. Chłoptaś myślał, że jak mi dorzuci fakt, że studiuje politologię, to utwierdzi mnie w przekonaniu, że ma rację.. ;)
w każdym razie 22-latek mi na imprezie do głowy wbijał, że PiS jest najlepszy.. ;)